• London

  • Beirut

  • Moscow

  • Los Angeles

  • Paris

  • Sydney

  • Toronto

Ովքե՞ր են Երևանի ավագանու մանդատների համար պայքարող քաղաքական ուժերի ցուցակների առաջին 5 համարները

30.08.2018   23:27

Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն հայտնած ուժերն անհրաժեշտ փաստաթղթերը հանձնեցին ԿԸՀ: Ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն հայտնած 4 դաշինքի և 9 կուսակցության ներկայացրած փաստաթղթերը Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը կամփոփի մինչև սեպտեմբերի 3-ը, և կհայտարարի, թե որ քաղաքական ուժերը կկարողանան մասնակցել ընտրապայքարին:

«Արմենպրես»-ն առանձնացրել է 13 քաղաքական ուժերի ներկայացրած ցուցակների առաջին 5 տեղերը զբաղեցնող թեկնածուներին.

«Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցություն

  1. Միքայել Մանուկյան- ՀՀ ԲՆ անտառային կոմիտեի նախագահ
  2. Դավիթ Հակոբյան- «Հուսաբեր» ՓԲԸ` տնօրեն
  3. Խաչատուր Ստեփանյան- Խ.Աբովյանի անվան ՀՊՄՀ դոցենտ, պ.գ.դ., ՀՅԴ Երևանի ՔԿ ներկայացուցիչ
  4. Ալեսյա Բեջանյան- Հայաստանի ՓՄՁ ԶԱԿ հասարակության հետ կապերի պատասխանատու
  5. Հովհաննես Վարդանյան- Երևան քաղաքի Արաբկիր վարչական շրջանի ղեկավար

«Լույս» դաշինք

  1. Արտակ Զեյնալյան- ՀՀ արդարադատության նախարարություն, նախարար
  2. Դավիթ Խաժակյան- «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ, Որակի ապահովման մասնագետ
  3. Անի Խաչատրյան- Երևանի քաղաքապետարան,Ավագանու անդամ
  4. Անի Սամսոնյան- Երևանի ավագանու անդամ
  5. Թեհմինա Վարդանյան- Երևանի քաղաքապետարան,Ավագանու անդամ

«Ռեֆորմիստների» կուսակցություն

  1. Արտակ Ավետիսյան
  2. Լևոն Սաֆարյան
  3. Կարեն Վարդանյան
  4. Լիլիթ Հովակիմյան
  5. Արման Ավագյան

 

«Ժառանգություն» կուսակցություն

  1. Րաֆֆի Հովհաննիսյան- «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության անդամ, ՌԱՀՀԿ հիմնադրամ, հիմնադիր
  2. Արմեն Մարտիրոսյան- Հայաստանի Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտ, Մանկավարժական գիտ. թեկնածու, Ըմբշամարտի ամբիոնի դոցենտ
  3. Հովսեփ Խուրշուդյան- «Ազատ Քաղաքացի» Հ/Կ, նախագահ
  4. Սեդա Աղբալյան- «Աղբալյան Ֆեմիլի» ՍՊԸ, համահիմնադիր, տնօրեն
  5. Ռշտուն Մարտիրոսյան- Գավառի պետական համալսարան, դասախոս

 

«Երևանի հանրություն» դաշինք

  1. Անահիտ Թարխանյան- «Ռադիո Հայ» ՍՊԸ, տնօրեն
  2. Արամ Գրիգորյան- «Համատիրությունների զարգացման ասոցիացիա» ՀԿ, նախագահ
  3. Արմեն Հովհաննիսյան- «Ռադիո Հայ» ՍՊԸ, խմբագիր
  4. Անի Երեմյան- Երիտասարդ բժիշկների հայկական ասոցիացիա ՀԿ, անդամագրության բաժնի պատասխանատու
  5. Արա Մուրադյան- «Հայաստանի ԴՕՍԱԱՖ» ՀԿ, Կենտրոնական խորհրդի անդամ, Ռազմահայրենասիրական աշխատանքների և կադրերի ստորաբաժանման պետ

«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցություն

  1. Նաիրա Զոհրաբյան- ՀՀ ԱԺ պատգամավոր
  2. Պետրոս Ղազարյան- «Մուլտիմեդիա Կենտրոն» հեռուստաընկերություն, լրագրող
  3. Արման Աբովյան- Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանի խորհրդատու
  4. Միքայել Մարիկյան- ԵՊԲՀ, ամբիոնի պրոֆեսոր
  5. Արմեն Ներսիսյան- «Համերաշխություն» Հ.Կ , նախագահ

«Հայք» (Հայկազուններ) կուսակցություն

  1. Գևորգ Հովսեփյան- Նժդեհյան Ցեղակրոն կուսակցության նախագահ
  2. Հրաչյա Սարգսյան- ՀՀ ԳԱԱ ՔՖԻ, գլխավոր ինժեներ
  3. Միքայել Քացախյան- «Հայք» (Հայկազուններ) կուսակցության Երիտասարդական միության ղեկավար
  4. Արփինե Սահակյան- ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի միջազգային տնտեսական ինտեգրման վարչության գլխավոր մասնագետ
  5. Հակոբ Սիմոնյան- ՀՀ Մշակույթի նախարարության պատմամշակութային ժառանգության գիտահետազոտական կենտրոնի տնօրենի տեղակալ

«Հայաստանի Ժողովրդավարական ազատական միություն» կուսակցություն

  1. Գևորգ Սանդալյան- Հայ-ամերիկյան «Մեր շոու» ծրագրի հիմնադիր, կոորդինատոր (գործարար)
  2. Վրեժ Առաքելյան- Նկարիչների միություն «Կերպարվեստ» պարբերական,  գլխավոր խմբագիր
  3. Արտակ Տոնապետյան- Շիդոկան կարատեի ֆեդերացիա, փոխնախագահ
  4. Ծովինար Պապիկյան- Մանկավարժական նախաձեռնություն հայկական ասոցիացիա, մանկավարժ, մեթոդիստ
  5. Դավիթ Ջիվանյան- Գ. Վ. Պլեխանովի անվան Ռուսաստանի տնտեսագիտական համալսարան, հումանիտար գիտությունների ամբիոնի վարիչ

«Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն

  1. Զարուհի Փոստանջյան- իրավաբան
  2. Հենրիկ Քարիմյան- իրավաբան
  3. Արա Փահլևանյան- Ճարտարագետ
  4. Արամ Ենոքյան- լեզվաբան
  5. Սիլվա Վարդանյան- քիմիկոս

«Ժողովրդավարական ուղի» կուսակցություն

  1. Մանուել Գասպարյան
  2. Արտակ Լալայան- ԱՁ «Արտակ Լալայան»
  3. Ելենա Դանիելյան- «Աթենք» ՍՊԸ գանձապետ
  4. Գոռ Մակարյան- ԱՁ «Գոռ Մակարյան»
  5. Արշավիր Շառյան

«Իմ քայլը» դաշինք

  1. Հայկ Մարության- պրոդյուսեր, դերասան
  2. Սրբուհի Ղազարյան- ՀՀ վարչապետի աշխատակազմ, վարչապետի խորհրդական
  3. Սերգեյ Սարգսյան- ԵՊԲՀ դոցենտ, Արաբկիր բ/հ, Երեխաների և դեռահասների առողջության ինստիտուտ
  4. Տրդատ Սարգսյան- «Համալսարանականներ» համատիրության կառավարիչ
  5. Մեսրոպ Պապիկյան- ՔՊ Վերադարձի հիմնադրամ, գրասենյակի մենեջեր

«Օրինաց Երկիր» կուսակցություն

  1. Մհեր Շահգելդյան- ՀԱՊԿ և ԵՎՐԱԶԷՍ ակադեմիա
  2. Հովհաննես Հովհաննիսյան- Հայաստանում Ֆրանսիական քոլեջ-հիմնադրամ
  3. Վահե Թորոսյան- Եվրոպական համալսարան
  4. Մարինե Քոչարյան- ք.Երևան, 186 հիմն. դպրոց
  5. Ռաֆիկ Ավետիսյան- Նոր Նորք համայնքի համատիրություն

«Երևանցիներ» դաշինք

  1. Արարատ Զուրաբյան- ԱԺ պատգամավոր
  2. Դավիթ Առաքելյան
  3. Գագիկ Գյանջումյան
  4. Անահիտ Եղոյան- «Հայ» ՀԿ նախագահ
  5. Աղվան Գրիգորյան

Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունները տեղի կունենան սեպտեմբերի 23-ին:

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Լրատվական գործընկեր